fbpx

Czego pragną kobiety, a czego tak naprawdę chcą mężczyźni…

Kiedy kobieta i mężczyzna doświadczają tego, co zwykło nazywać się zakochaniem, mają to wyjątkowe poczucie, że dopiero teraz ich życie nabierze nowego kształtu i sensu. Rodząca się miłość zaspokaja oczekiwania i pragnienia, skupiając w sobie ich wszystkie głęboko dotychczas skrywane tęsknoty. Wydawać by się mogło, że teraz będzie już tylko pełna harmonia…

Co się jednak dzieje, gdy w tę absolutną doskonałość, wyjątkowe porozumienie dusz i serc, zaczynają wkradać się pierwsze drobne i większe niedomówienia i konflikty? Zdziwieni zakochani coraz częściej zaczynają zadawać sobie pytanie dlaczego pomimo wielkiego pragnienia bycia razem coraz trudniej o porozumienie. Dlaczego tak jest?

Większość kobiet i mężczyzn nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo odmienne są ich potrzeby. Mężczyźni ofiarowują partnerce to, co sami chcieliby otrzymać, a kobiety obdarowują partnera tym, o czym same marzą. A zatem kobiety będą ‘zagadywały’ mężczyzn, chcąc przez to okazać zrozumienie i zainteresowanie; będą go pouczać lub wyręczać, pokazując w ten sposób swoją o niego troskę. A mężczyźni? Ufają i doceniają; wierząc, że kobieta ze wszystkim sobie poradzi, nie zadają zbędnych pytań, żeby nie podważyć jej kompetencji.

Oboje żyją z przeświadczeniem, iż robiąc niesamowicie dużo dla drugiej osoby, nie otrzymują nic w zamian. Poczucie, że ja daję więcej, a ty mniej, i ja nic z tego nie mam nieuchronnie prowadzi do rozczarowań. Gdy któreś z partnerów czuje się pokrzywdzone, bo mniej obdarowywane miłością, trudno o utrzymanie szczęśliwej relacji.   Tymczasem, w rzeczywistości ofiarowują miłość, lecz w inny sposób niż się tego od nich oczekuje.

Scroll to Top